מחאת האוהלים / שבת, מרץ 24, 2012

מחאת האוהלים
צפיות : 1787

בקיץ 2011 יצאו לרחובות מאות אלפי מפגינים , מדי ערב שבת היו עצרות בכיכר רבין , ואמנים רבים הופיעו למען המחאה.


מערכת ראשי : עודכן ב - שבת, מרץ 24, 2012
    
מחאת האוהלים (מכונה גם מחאת הדיור, והמחאה החברתית) היא סדרת הפגנות ופעולות מחאה שהתקיימו ברחבי ישראל בקיץ 2011. המחאה שהחלה עם תביעות צרות יחסית, בעיקר בתחום הדיור והיעדר פתרונות לדיור בר השגה לכלל תושבי ישראל, התרחבה וכללה גם נושאים כמו יוקר המחיה, מערכת החינוך והבריאות, העלויות העקיפות של גידול ילדים ("מחאת העגלות") ועוד נושאים הנוגעים לסדר היום החברתי והכלכלי בישראל.
 
המחאה החלה כקבוצת מחאה בפייסבוק, שהובילה להקמת אוהל בשדרות רוטשילד בתל אביב. בהמשך קמו אוהלים בערים נוספות. הקמת האוהלים עוררה שיח ציבורי על יוקר הדיור והמחיה, וצדק חברתי בישראל. במסגרת המחאה התקיימו מספר הפגנות המונים ברחבי הארץ, בהן השתתפו מאות אלפי אנשים.
 
בעקבות המחאה הודיעה ממשלת ישראל על שורת צעדים שיינקטו לפתרון מצוקת הדיור, חלקם כבר היו בהליכי תכנון ואשרור וחלקם צעדים חדשים שהוצגו כמענה לדרישות המוחים‏[1]. בנוסף, הקים ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, את ועדת טרכטנברג בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג - במטרה לבחון ולהציע פתרונות לדרישות הכלכליות והחברתיות של המפגינים ובעיקר למצוקת יוקר המחיה במדינת ישראל ולפער שבין המעמדות.
העם דורש צדק חברתי 
תגיות
 

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2012 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר