כללי חיסכון בדלק / יום ראשון, מרץ 25, 2012

כללי חיסכון בדלק
צפיות : 1318
מחירי הדלק עולים ? זה הזמן לבחון כמה כללים שיכולים לעזור לנו לחסוך בדלק.
מערכת ראשי : עודכן ב - יום ראשון, מרץ 25, 2012
    

1. סוף מעשה במחשבה תחילה
אחד הדברים ממנו נוהגים להתעלם בעת רכישת הרכב הוא צריכת הדלק. יש לבדוק את צריכת הדלק בהתאם לאופי הנהג, אם רוב הנהיגה נעשית בתוך העיר יש לבחור ברכב בעל צריכת דלק נמוכה בנהיגה עירונית וכך גם במקרה של נהיגות תכופות מחוץ לעיר. נתונים על צריכת הדלק של כל רכב ניתן למצוא באתר היצרן או בעתונות הרכב.

2. עתוי התדלוק
• נפחו של הדלק עולה ביחס ישיר לעליית הטמפרטורה, למעשה כשחם מקבלים פחות דלק תמורת אותו סכום כסף עליו היינו מקבלים יותר דלק כשקצת יותר קר . מכאן שעדיף למלא את המיכל בשעות הבוקר המוקדמות או בלילה. אז אם אתם נוהגים לצאת לעבודה בשעות הבוקר נסו לצאת קצת יותר מוקדם כדי לעבור בתחנת הדלק או עשו זאת בעת היציאה לבילוי בשעות הערב.

• מחירי הדלק מושפעים ממחירי הנפט, ומשערי הדולר. עלייה או ירידה של מחירי הנפט משפיעה במישרין על מחיר הדלק. שינוי במחיר הנפט יגרום בדרך כלל לשינוי במחיר הדלק בתקופה מאוחרת יותר כשתאריך שינוי המחיר המקובל בשנים האחרונות ,הוא ה-31 לחודש, בחצות. לרוב, מפרסם משרד האנרגיה את השינוי הצפוי במחירי הדלק, יום או יומיים מראש.

3. תחנת הדלק
• בדרך לעבודה או לכל מקום אחר אליו אתם נוסעים בקביעות פזורות תחנות דלק רבות. סקר שוק קצר בין התחנות יעזור למצוא את תחנת הדלק המשתלמת ביותר מבחינת מחירי הדלק. התחרות היום מביא את מחירי הדלק להנחה של 15 עד 31 אג' -על מחיר שרות מלא, משמעות הדבר הנחה של ליטר או שניים בחינם.

• תדלוק עצמי מאפשר קבלת מחיר זול יותר לכל ליטר דלק, אמנם קצת עבודה אבל זו בדרך כלל עדיפה על ההמתנה למתדלק שיסיים את ענייניו ויבוא לתדלק את הרכב. כיום קיימת האפשרות של תדלוק עצמי בתחנות דלק רבות. אפשרות זו משתלמת הן לנהג שחוסך בהוצאות הדלק והן לבעל התחנה שחוסך בכח אדם.

4. טיפול תקופתי
לכל דגם ישנן הוראות מדויקות לגבי מרווחי הטיפולים הדרושים לו. הזנחה של הרכב עלולה לגרום לצריכה מיותרת של דלק. כיוון תקופתי של המנוע על ידי מכונאי גם הוא בעל השפעה מכרעת בנושא צריכת הדלק.

5 . תא המטען
הרבה מאיתנו נוהגים להפוך את תא המטען למחסן חלופי לזה שיש לנו בבית, ככל שמשקלו של הרכב עולה כך גם צריכת הדלק, ולכן קחו את הזמן ורוקנו את הרכב מכל ציוד מיותר.

ניתן כמובן להשליך מכאן על דברים רבים. דיאטה לנהג לא תזיק גם כן...

6. נהיגה מתונה
נהיגה אגרסיבית אולי מפצה על כל מיני סנטימטרים חסרים במקומות מסויימים אבל מבחינת העלות הכספית שלה היא בטח לא משתלמת. הכוונה בעיקר לנהיגה מהירה בתוך העיר, התועלת היחידה בנהיגה כזו היא ההגעה המהירה יותר לרמזור האדום הבא. הרמזורים מתוכננים כך שיאפשרו רצף של נהיגה ללא עצירה. זינוק מהיר מרמזור אחד יגרום לכם להגיע מוקדם מדי לרמזור השני כשדווקא אלו שזינקו במתינות יגיעו לרמזור בדיוק כשהוא יתחלף לירוק. בנוסף כאשר בולמים בחוזקה שוב ושוב נגרמת שחיקה רבה לבלמים, מה שיגרור הוצאה נוספת בעתיד.

7. שחרר כפתור
המכוניות של ימינו מכילות הרבה כפתורים וסביבת הנהג מתחילה להראות יותר ויותר כתא טייס (רק בלי הדיילת על הברכיים). הכפתורים הללו מעניקים לנהג נוחות ושליטה אך גם פותחים פתח לבזבוז מיותר. בקרת שיוט המאפשרת קביעת מהירות ללא צורך בלחיצה על דוושת הגז היא אופציה טובה לשימוש כאשר נוהגים בכביש מישורי. בעליות או ירידות כמו גם בכביש שאינו סלול כהלכה מומלץ שלא להשתמש באופציה זו, בקרת השיוט תבזבז הרבה משאבים על מנת להגיע למהירות המדויקת שנקבעה ובכך תבזבז עוד דלק.
שימוש במיזוג האויר כשאין בכך צורך הוא גם כן גורם בעל השפעה שלילית בצריכת דלק.

8. שמור על הצמיגים
שוב כדי למנוע טעויות הכוונה לא לצמיגים של אשתך, אלא לצמיגים של המכונית שלך.
צמיגים אשר אינם מנופחים כראוי גורמים לבזבוז מיותר של דלק בזמן הנסיעה, לכן יש להקפיד על בדיקת הצמיגים אחת לשבוע וניפוח לפי הוראות היצרן אם יש בכך צורך.

9. ידני
תיבת הילוכים ידנית הולכת ונעלמת מהעולם אך עדיין נמצאת ברכבים ישנים ואצל חובבי נהיגה.על מנת לחסוך בדלק יש לעבור להילוך הגבוה ביותר כאשר הדבר מתאפשר. אין להעביר הילוך מוקדם מדי דבר הגורם לבלאי מואץ של חלקי המנוע וכמובן שאין להשאר בהילוך נמוך כאשר המהירות גוברת. פעולה כזו תגרום לבזבוז דלק של עד 45% יותר מאשר במצב בו מעבירים הילוך בזמן.

10. עבודת יד
אם כבר אתה מתדלק בעצמך כדאי לדעת שברגע שהגעת לסכום הרצוי נפסקת הזרמת הדלק לצינור, עובדה זו גורמת למעט הדלק שנשאר בצינור להשאר שם. סיבוב של ידית המשאבה ב-180 מעלות יאפשר לכם להזרים את הדלק שנשאר היישר לתוך המיכל שלכם.

המאמר נלקח מהאתר "עניין מרכזי" -  ונכתב ע"י דני בר.כללי חיסכון בדלק

לחץ לתמונה מלאה
 
תגיות
 

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2012 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר