מחאה נגד מחירי הדלק / שבת, מרץ 31, 2012

מחאה נגד מחירי הדלק
צפיות : 1352

במוצאי שבת החל מ 12 בלילה יזנק מחיר הדלק ויעבור את רף ה 8 שקלים , מלבד מחירי הדלק , גם מחירי החשמל יעלו.


מערכת ראשי : עודכן ב - שבת, מרץ 31, 2012
    

מוחים נגד יוקר המחיה: "זה לא איראן, זה נתניהו" שעות לפני עלייה נוספת במחיר החשמל והדלק, הגיעו מאות בני אדם למחות נגד יוקר המחיה והבטיחו להשיב לרחובות ישראל בקיץ הקרוב את המחאה החברתית. "המחאה הקרובה הולכת להיות מסיבית יותר", קראו. 

עדכון:
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר יובל שטייניץ החליטו להפחית את מס הבלו על הדלק ב-15 אגורות לליטר. בעקבות ההחלטה, יעלה החל מחצות מחירו של ליטר בנזין 95 ל-8 שקלים, במקום ל-8.15 בעמדת מתדלק ול-7.79 שקלים במקום ל-7.94 בתדלוק עצמי. מדובר בהפחתה שנייה של מס הבלו תוך חודש, שנועדה למתן את התייקרות הדלק שנובעת מעליית מחיר הנפט בעולם, בהשפעת הסנקציות על איראן.

מארגן מחאת הדלק, זאב גרואר, אמר הבוקר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "קראנו להפגנה - 'יציאה מעבדות לחירות, עבדים היינו אבל לא עוד'. העלייה של מחיר הדלק
והחשמל, כל פעם מכים אותנו בגזרה חדשה, המצב לא השתנה מאז מצרים, מכים אותנו ב-10 מכות".
במוצאי שבת הם יקחו חלק בהפגנת מחאה שתצא בשעה 19:30 מכיכר רבין לכיוון בית אריאלה.

מתחילת השנה עלו מחירי הדלק בכ 71 אגורות ,   מדובר בגזרה קשה עבור האזרחים הפשוטים , בנוסף למחירי הדלק כאמור , עלו גם מחירי החשמל שמשפיע על הכיס של כל אחד ואחד מאיתנו.
שטייניץ טוען שכדי להוריד מס על הדלק יצטרכו להעלות מס ממקום אחר , ושתקציב המדינה גם ככה בגרעון,
וועדת טרכטנברג חשבה שיוכלו לקצץ בתקציב הביטחון ובכך להקל על המיסים במקומות אחרים , אבל אחרי ההסלמה האחרונה בדרום מסתבר שזה לא יהיה אפשרי, ותקציב הביטחון ישאר כמו שהוא וייתכן שאף שיעלה.
 
תגיות
 

אין להעתיק את האתר או כל חלק ממנו ללא אישור בכתב מראש Copyright © 2012 כל הזכויות שמורות | קישורים | אודות | צור קשר